Ela Galoch z Turku zwyciężyła w XIV OKP Czarno na Białym, którego wyniki ogłoszone zostały 16 listopada w FIT. II miejsce zajęła Magdalena Cybulska z Łodzi, ubiegłoroczna zwyciężczyni, III miejsce natomiast Wojciech Roszkowski z Nowego Sącza.
W tym roku na konkurs nadesłano 185 zestawów wierszy z całej Polski. Jury w składzie: Konrad Tatarowski (przewodniczący), Maria Duszka i Marek Czuku wybrali trzy najlepsze prace oraz wyróżnili trzech laureatów. W tegorocznej edycji po raz pierwszy pojawiło się także specjalne wyróżnienie, które przyznał Przewodniczący Jury za „celne i lapidarne odniesienie się do jednego z uniwersalnych, ale ciągle obecnego źródła zła na tym najlepszym ze światów.” Otrzymała je Beata Kołodziejczyk z Warszawy za wiersz ”Byle nie do wiosny”. Po uroczystości ogłoszenia wyników i przeczytaniu zwycięskich wierszy odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Czuku, poprowadzone przez Rafała Gawina. Uroczystości dopełnił wspaniały, niezapomniany koncert Konrada Imieli i Adama Skrzypka, którzy przenieśli uczestników spotkania w magiczny świat muzyki i choć twórczość Toma Waitsa, na której bazował repertuar artystów zaliczana jest do rocka to nie można nie zauważyć w niej wpływu jazzu, bluesa, folku, rock and rolla i tradycyjnego popu. – Moja przygoda z solowym śpiewaniem w teatrze rozpoczęła się od recitalu z piosenkami Toma Waitsa pod tytułem „Rybi puzon”(1995), który miał swoją premierę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej – mówi Konrad Imiela. – Jestem dziś w zupełnie innym miejscu moich poszukiwań artystycznych niż te 23 lata temu, ale ten Waits siedzi wciąż we mnie dość głęboko. (…) Dlatego ten koncert nazwałem „Od Waitsa”, bo od niego wszystko się zaczęło, od niego wciąż odchodzę, wiele od niego wziąłem, żeby iść swoją artystyczną drogą.”
Piątkowy koncert był wyjątkowym przeżyciem – spotkaniem ze światem wrażliwego, ale świadomego mężczyzny: autora, piosenkarza, aktora, muzyka. Utwory wykonane przez Konrada Imielę i Adama Skrzypka to wyśpiewana opowieść o męskim świecie.
Dominika Patyk